Czy warto motocykl sprowadzić z zagranicy?

Coraz bardziej wzrasta zainteresowanie jednośladami sprowadzanymi z USA. Dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze rynek amerykański jest bardziej bogaty w oferty sprzedaży motocykli, po drugie w ogólnym rozliczeniu sprowadzenie do Polski wymarzonej maszyny nie będzie dużo droższe, ale za to z gwarancją trwałości i sprawności.

Samodzielnie czy zaufać handlarzowi?

Eksperci zdecydowanie odradzają zakup motocykli od handlarzy. Może jest to i droga prostsza, ale spotkać na niej można niebezpieczne pułapki. Trzeba pamiętać, że handlarz nie sprowadza maszyn charytatywnie, tylko dla dobrego zarobku. Do tego dochodzi niebezpieczeństwo, że klient dostanie uszkodzoną maszynę a usterki bardzo rzadko są widoczne na pierwszy rzut oka. Tak więc bezpieczniej jest poszukać motocykla na własną rękę, jednak i to może okazać się zgubne i laik nie znający języka i specyfiki zachodniego rynku nie zawsze poradzi sobie z tym zadaniem.

Najlepiej zaufać sprawdzonej firmie

Import motocykla ze Stanów Zjednoczonych umożliwia zakup naprawdę ciekawego modelu, który po niewielkich przeróbkach będzie sprawował się i prezentował doskonale także na polskich drogach. Aby stać się właścicielem wymarzonego jednośladu warto poprosić o pomoc specjalistów.

Na bazie wieloletniego doświadczenia już po kilku informacjach i pobieżnym oglądzie maszyny jestem w stanie stwierdzić, czy motocykl wart jest swojej ceny i czy mogę ze spokojnym sumieniem polecić je klientowi. Oczywiście czasem i najlepszy i najbardziej doświadczony ekspert może mieć wątpliwości. Decydując się na pomoc profesjonalnej firmy klient ma gwarancję tego, że ostatecznie maszynę obejrzy rzeczoznawca i wyda profesjonalną ekspertyzę.

W każdej chwili jest też możliwość konsultacji z zespołem specjalistów w kwestii cen i wyboru pojazdu. Najlepiej skontaktować się z nami już w chwili rozpoczęcia poszukiwań. Wówczas wiemy jakim budżetem dysponuje klient, o jakim jednośladzie marzy, a my jesteśmy po to, aby to marzenie spełnić .

Kameleon Transport rocznie sprowadza około 100 jednośladów, głównie z Ameryki i Kanady. Modele, które cały czas cieszą się popularnością to Harley Davidson i Indian.

Harley-Davidson to najbardziej znana marka motocykli na świecie. Chociaż nie była pierwsza, ani największa, zapisała się na stałe na kartach historii jednośladów. To klasyka gatunku. Niebanalna konstrukcja, moc silnika a przede wszystkim klasyczny wygląd – to najważniejsze cechy jednośladów.

Natomiast Indian est najstarszą amerykańską marką motocyklową. Charakterystyczne wzornictwo i nowoczesne technologie sprawiają, że nowe motocykle Indian to prawdziwe dzieła sztuki, w których drzemie potężna moc.

Dużym powodzeniem cieszą się również motocykle japońskie (Kawasaki, Yamaha, Honda, Suzuki) oraz europejskie (BMW, Ducati, Triumph).

Opłaty nie takie straszne

Opłaty mogą okazać się nieco wyższe niż się początkowo wydaje, choć całe przedsięwzięcie zazwyczaj należy do opłacalnych.

Oprócz ceny samego pojazdu dochodzą tutaj także inne koszty, do których należy nie tylko transport motocykla z USA, ale także opłaty celne – cło 8 % oraz podatek VAT (19 % w Niemczech) lub 23 % jeśli odprawę celną przeprowadzamy w Polsce. Niestety od 2019 roku wzrosło cło na motocykle produkcji amerykańskiej i wynosi aż 25% – tyle należy doliczyć do cła i VAT-u. Co ważne na motocykle nie trzeba płacić podatku akcyzowego. Po sprowadzeniu do Polski wystarczy wykonać przegląd techniczny i śmiało można rejestrować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *