Sprowadzanie aut, motocykli i łodzi

wrzesien

Motocykle, Quady

Coraz bardziej wzrasta zainteresowanie i zapotrzebowanie klientów nie tylko na auta, ale także na motocykle i quady. Dlaczego? Rynek amerykański jest dużo bogatszy w oferty tego typu pojazdy. Szerszy wachlarz motocykli, quadów oferuje dużo większy wybór dla naprawdę wymagającego klienta – jeżeli chodzi o markę, pojemność i moc silnika. 

Koszt transportu motocykla jest też dużo niższy niż samochodu, co stanowi w całości atrakcyjną ofertę ściągnięcia takiego motoru czy quada. W każdej chwili jest tez możliwość konsultacji z naszym zespołem specjalistów w kwestii cen i wyboru pojazdu. Niestety od ubiegłego roku wzrosło cło na motocykle i wynosi aż 25%, koszty quada wraz z akcyzą to 3,1% przy pojemności do 2.0l, i 18,6% przy pojemności powyżej 2.0L.

Łodzie, skutery

Oglądając teledyski czy filmy amerykańskie wielką chlubą są łodzie i skutery. Rynem amerykański jest bardzo bogaty w tej kwestii.
Łodzie – ze względu na dużo większe gabaryty mają indywidualnie wyceniany koszt transportu morskiego. 

Jako jedyni organizujemy odprawę zakupionych łodzi w Holandii ze względu na wymagany przez Unię Europejską certyfikat. Aby dowiedzieć się o kosztach celnych łodzi w Holandii prosimy o bezpośredni kontakt z naszym doradca klienta.

Auta zabytkowe

Obserwując pojazdy poruszające się po polskich drogach można zaobserwować tendencje wzrostową obecności na drogach autach zabytkowych. Kiedyś były kojarzone z grubymi portfelami koneserów. W chwili obecnej są dobrym sposobem lokacji zasobów finansowych. 

Auta zabytkowe prócz oryginalnego wyglądu, przebytej historii mają bardzo ważny atut – brak opłat tj akcyza i cło, a jedynie sam VAT 7%. Rynek amerykański jeżeli chodzi o auta zabytkowe mocno przoduje jeżeli chodzi o oferty internetowe o czym można przekonać się przeglądając liczne aukcje.

Sprowadzamy
z każdej części świata

"Title"
...dlaczego to jest takie ważne?

Na aukcjach w USA często możemy się spotkać z “Titlem”. Co to właściwie jest i dlaczego to jest takie ważne?

Pełna nazwa – Certificate of Title to nic innego jak tytuł własności danego pojazdu. Informuje on o tym kto jest właścicielem auta, a kto kupującym oraz zawiera dane pojazdu. Jest to bardzo istotny dokument!! Potrzebujemy go do odprawy auta i rejestracji na terenie Polski.

Jeśli auto ma czysty Title ( clear / original ) to prawdopodobnie auto jest bezwypadkowe albo szkoda nie została zgłoszona do ubezpieczalni. Auta z czystym Titlem są nieco droższe.

Jeśli na aukcji występuje nazwa typu Salvage Title. To informacja dla nas, że auto jest po szkodzie. Powodów wystawienia savage title może być mnóstwo, zazwyczaj z powodu uszkodzenia w pożarze, zalania, wypadku, a koszty naprawy wynosić będą więcej niż 75 proc. wartości pojazdu. Są przypadki gdzie salvage title wystawia się również, gdy zakład ubezpieczeniowy orzeknie szkodę całkowitą lub gdy zostanie skradziony. Auta z takim wpisem są z reguły tańsze. Można takie auto odprawić i zarejestrować w PL. Tylko pytanie czy będzie się to opłacało? Nasuwa nam się takie pytanie, bo mnóstwo przypadków widzieliśmy. Przy kupnie auta z takim świadectwem, warto skorzystać z usług firm chociażby takich jak nasza, ponieważ najzwyczajniej w świecie jesteśmy z tym obyci i wiemy co jest warte danych pieniędzy, a co nie.

Ostatnia grupa to auta, których prawdopodobnie nie zarejestrujemy w PL. Przy próbie transportu auta to UE, pojazd może zostać zakwalifikowany jako odpad, a to wiąże się z surowymi karami. Auta z tytułami:

 • NO VIN
 • IRREPARABLE
 • NON REPAIRABLE
 • PARTS ONLY
 • CERTIFICATE OF DESTRUCTION
 • ACQUISITION BILL OF SALE
 • FOR JUNK
 • BR / BV
 • FLOOD
 • FLOOD SALVAGE
 • FLOOD TITLE
 • WATER
 • FIRE DAMAGE
 • FOR PARTS ONLY
 • NON-REPAIRABLE
 • PARTS ONLY

sprzedawane są najtaniej, a nowi właściciele pozyskują takie auta przede wszystkim na części.

Na aukcja możemy możemy czasem spotkać się z nazwą typu „bill of sale”, najczęściej po zakupie takiego auta będziemy musieli zapłacić 150-200$ za wydanie Certificate of Title.
W niektórych stanach auto z taką informacją nie nadają się nawet na eksport.

Według nas, najlepszym wyborem w przypadku aut z USA i innych krajów, są auta z drugiej grupy Salvage Title. Auta uszkodzone, w fajnej cenie, ale nadające się do naprawy i rejestracji.