Auto z Ameryki – jak kupić?

Przychodzi baba po samochód… Tak mógłby zaczynać się niewybredny żart. Ale w Kameleon Transport naprawdę lubimy, gdy to kobiety zgłaszają się do nas w sprawie kupna auta. Chętnie dla każdej zainteresowanej sprowadzimy auto z Ameryki.


Niebite auto z Ameryki

Mieliśmy ostatnio przyjemność obsługiwać panią, która dokładnie wiedziała, czego chce. A to jest klient idealny. Zamierzała nabyć w Stanach mazdę CX-5, najlepiej 2-3 letnią, “niebitą”, z automatem. Miała też preferencje kolorystyczne i jasno określony budżet. Dodajmy – realistyczny.

W tej sytuacji firmie takiej jak nasza, od 12 lat specjalizującej się w sprowadzaniu aut z Ameryki, nie pozostało nic innego jak spełnić jej oczekiwania. Zaczęliśmy więc od sprawdzenia, co na samochodowych aukcjach w Stanach piszczy i czy znajdziemy tam wymarzoną mazdę. Oczywiście udało się “namierzyć” kilka obiecujących egzemplarzy.

Teraz do gry wchodzi nasz specjalny wysłannik, czyli doświadczony dealer. Ekspert od aukcji w USA, który zna na wylot wszystkie sztuczki amerykańskich handlarzy samochodów. W pierwszej kolejności sprawdza samochody we wschodnich stanach, skąd transport do Europy jest tańszy i krótszy. Dokładnie ocenia stan prawny pojazdu. W amerykańskich rejestrach można prześledzić całą historię samochodu. Przede wszystkim musi on mieć akt własności, najlepiej jeśli posiada też “clean title” (czyli czystą, bezwypadkową kartę). Jeśli ma tzw. “salvage title”, to sprawdzamy jakiego rodzaju wypadek przeszedł i jakie naprawy zostały wykonane. Nie kupujemy na aukcjach w USA samochodów z “certificate of destruction”, czyli tzw. szkodą całkowitą, bo to znaczy, że samochód nadaje się tylko na szrot. Z amerykańskich rejestrów kasowany jest nawet jego numer VIN. Sprawdzanie takiego auta to katastrofa. Zabiegi jakie trzeba wykonać w Polsce, by je w ogóle zarejestrować i dopuścić do ruchu, są kosztowne i czasochłonne. Chcesz wiedzieć więcej https://auta-usa.com/

Mazda z New Jersey

Po prześwietleniu aukcji w USA wysłaliśmy naszej klientce linki do wybranych egzemplarzy, ze wskazaniem, który naszym zdaniem rokuje najlepiej. Przedstawiliśmy od razu kalkulację, wliczając w to koszty transportu i przeróbek koniecznych, by samochód z USA mógł jeździć po polskich drogach. Nowa mazda CX-5 wprost z salonu kosztuje w Polsce ponad 120 tys. zł. Używana 2-3 letnia na lokalnym rynku wtórnym osiąga ceny w przedziale od 70 do 100 tys. zł, w zależności od wyposażenia, przebiegu itd. Samochód ze Stanów kosztował niecałe 50 tys. zł. Po doliczeniu pozostałych kosztów jego zakup zamykał się w kwocie 60 tys. zł. Klientka długo się nie zastanawiała.

Wybrana mazda znajdowała się  New Jersey. Prawo podatkowe w każdym stanie jest inne. Sprowadzający samochody z USA musi je znać, ponieważ wpływa to na koszt i czas trwania procedur i samego transportu. Po naszej stronie leżało skompletowanie odpowiednich dokumentów przewozowych, załatwienie akcyzy i podatku oraz przygotowanie samochodu do podróży.

Po miesiącu mazda stała pod domem nowej właścicielki. Udało nam się spełnić wszystkie jej życzenia. Poza jednym – kolorem. Ale kobieta zmienną jest i powiedziała, że ten jej się nawet bardziej podoba. 

auto z Ameryki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *